SZTUKA SAMOKOJENIA – KURS AUTORELAKSACJI I AUTOREGULACJI W RUCHU – ONLINE

Okoliczności życia są różne i nie na wszystkie mamy wpływ. Nie wszystko, co na zewnątrz, możemy zmienić. To, na co mamy największy wpływ i co możemy zmienić to nasz stan wewnętrzny. To znowu nie zawsze, jak wiemy, jest takie łatwe. Czasami nie jest.

Przez wiele lat odkrywałam i uczyłam się, jak od wewnątrz radzić sobie z zewnętrznymi okolicznościami, trudnymi sytuacjami, życiowymi tragediami. Jak niezależnie od tego, co mnie spotyka w życiu, w czuły dla siebie sposób przeżywać emocje, koić się i wracać do wewnętrznej równowagi. Jak budować swoją rezyliencję. Przyszedł czas na dzielenie się moją osobistą i jednocześnie zawodową ścieżką.

Zapraszam Cię na cykl 9 relaksacyjnych spotkań ze Sztuką Samokojenia.

W zimowe i wiosenne wieczory w kameralnym gronie zapraszam Cię do podróży w głąb Twojego czucia, do podróży, w której Twój własny oddech, ruch i szept Twojego ciała poprowadzą Cię do spotkania ze sobą. Będziemy zaciekawiać się, jak w czasie mniejszych lub większych codziennych turbulencji życia otulać siebie i jednocześnie pozostawać w przepływie życia, czerpiąc z samokojenia zasilenie do następnego kroku, następnego dnia. To będzie czuły czas Twój z Tobą dający Ci jednocześnie przestrzeń na eksplorację tego, jak oddając się naturalnemu i delikatnemu ruchowi odkryć swojego własnego wewnętrznego koiciela, wewnętrzną koicielkę.

Podczas wieczornych spotkań będziesz miała, miał przestrzeń na to, aby przyjrzeć się, jak Twój własny oddech i ruch może wspierać:

 • stawanie w Twojej własnej obecności, której doświadczanie może dać odpoczynek,
 • budowanie zaufania do tego, że bezpiecznie jest czuć, odczuwać, otwierać zmysły, przeżywać emocje i pozwalać się im transformować,
 • budowanie uważności na sygnały i komunikaty płynące z ciała,
 • otwieranie się na dwukierunkową wewnętrzną komunikację ze sobą,
 • odkrywanie Twoich wewnętrznych umiejętności autoregulacji,
 • regulowanie Twojego stanu emocjonalnego, Twojego samopoczucia,
 • powracanie do równowagi emocjonalnej i spokoju w trudnych sytuacjach,
 • rozmiękczanie wzmożonego napięcia mięśniowego i emocjonalnego,
 • odnajdywanie stanu relaksu i przyjemności,
 • odkrywanie głębszego kontaktu ze sobą, Twoim ciałem, Twoimi emocjami i potrzebami, z tym, co przyjemne i nieprzyjemne, a nawet trudne,
 • odkrywanie we własnym ruchu kojącego balsamu dla ciała, serca i duszy.

Na spotkaniach będziemy w łagodny sposób przywoływać i kierować świadomość do ciała, wsłuchiwać się w siebie i odkrywać jak możemy obejmować to, co jest. Będziemy kontaktować się z wewnętrznymi poczuciami, odczuciami, doznaniami i czerpać z nich informacje. Będziemy otwierać się na swoją wewnętrzną mądrość, łagodność, delikatność, a także życzliwość wobec siebie.

Zapraszam Cię, aby we wspólnej przestrzeni zaciekawić się tym, jak Twój ruch może wpływać na doświadczanie Twojego życia, jak może to przeżycie zmieniać? Czy to, jak się poruszasz i zmiana w ruchu mają wpływ na to, co czujesz i przeżywasz w swoim życiu, czy Twoje kroki w tańcu zmieniają kroki, jakie stawiasz w życiu, jakie decyzje i działania podejmujesz? Co się zmienia w Twoim życiu, kiedy zmieniasz swój ruch? Jak niezależnie od tego, co życie przynosi przed Twoje stopy, możesz koić siebie, tańczyć z życiem i zaciekawiać się jego potencjałem? Jak możesz pozostać w połączeniu ze sobą i z tego wewnętrznego kontaktu czerpać kojącą moc dla siebie będąc jednocześnie wśród ludzi?

W Twoim własnym ruchu odkryjesz własne odpowiedzi. Zdobyte doświadczenia i umiejętności oraz odkryte ruchy będziesz mogła, mógł wykorzystać w codziennym życiu do autoregulacji emocjonalnej i fizycznej, a także w nawigowaniu relacji bliskich i dalszych, w konfliktach czy przy podejmowaniu decyzji. Umiejętność samokojenia jest wspierająca w każdej sytuacji życiowej, buduje bowiem nie tylko głębokie połączenie ze sobą, rozwija również empatię i współodczuwanie z innymi.

Być może w tym szukaniu siebie mają szansę pojawić się emocje, które umożliwią nowe wglądy, pokażą nowe możliwości odpowiadania na okoliczności. Być może pojawią się rozwiązania lub ich zapowiedzi, które nigdy jeszcze nie przyszły Ci do głowy. Może zobaczysz coś, czego nie widziałaś, nie widziałeś. Może ważna dla Ciebie osoba, ważne miejsce, ważna dla Ciebie aktywność ukaże Ci się w innej odsłonie niż do tej pory. Może pojawi się przestrzeń, żeby zobaczyć siebie i drugą osobę i okoliczności przez inne niż dotychczas filtry. Jakby to było zobaczyć, usłyszeć, poczuć i spotkać siebie, tak, aby z czasem stało się dla Ciebie jasne, że niezależnie od okoliczności życia jesteś dla siebie swoim własnym wewnętrznym koicielem, wewnętrzną koicielką i dzięki temu stajesz się swoim najważniejszym przewodnikiem, najważniejszą przewodniczką.

W trakcie spotkań nie wydaję instrukcji, a raczej zapraszam do eksploracji własnego ruchu, nie uczymy się kroków ani układów tanecznych. Odkrywamy swój ruch, zaciekawiamy się, jak to jest słuchać swojego ciała i podążania za ruchem rodzącym się w ciele. Ruch i taniec organiczny, intuicyjny ma moc terapeutyczną i rozwojową. Nasz naturalny ruch i taniec wspiera nas nie tylko w zdrowieniu, gojeniu wewnętrznych ran budowaniu poczucia własnej wartości i samopoznaniu. Prowadzi nas również do nabycia nowych umiejętności, takich jak samokojenie, autoregulacja emocjonalna i autorelaksacja, kształtowanie swojego samopoczucia i dobrostanu, ukazuje, jak budzić w sobie twórczą energię życiową i siebie do działania. Wspiera w znajdowaniu konkretnych rozwiązań, podejmowaniu decyzji i konkretnych czynności.

Aby wziąć udział w spotkaniu nie potrzebujesz żadnego doświadczenia ruchowego, sportowego ani tanecznego. Potrzebujesz tylko otworzenia się na siebie i swój naturalny ruch. Potrzebujesz zaufania, że wszelkie odpowiedzi masz w sobie, a Twój ruch Cię do nich zaprowadzi.

W prowadzeniu warsztatów skorzystam z mocy oddechu i mądrości ciała, podejścia Terapii Tańcem i Ruchem, Laban Bartenieff Movement System, Zen Coachingu, Focusingu oraz Mindfulness, elementów łagodnej bio-energetyki dr Evy Reich oraz Somatic Experiencing, a także ze swoich osobistych doświadczeń i odkryć z praktyki tai chi, jogi, tańca intuicyjnego, Movement Medicine, Windstyle, eksploracji głosu i języka.

Kurs ONLINE odbywa się w środy na platformie ZOOM

CZAS
środy 19:00 – 20:30
marzec 2023 – 01.03., 08.03., 15.03., 22.03., 29.03.
kwiecień 2023 – 05.04., 12.04., 19.04., 26.04.

CENA
500 zł – płatność jednorazowa lub w dwóch ratach (2 x 250 zł)

ZAPISY NA ZAJĘCIA ONLINE
https://forms.gle/HRCbvCBXrmeeTcTj8