terapia par – czyli aktualizacja w parze

Niezależnie od tego, w jakiej relacji jesteście, heteroseksualnej, homoseksualnej, monogamicznej czy otwartej, zapraszam Was na spotkania ze sobą. Być może zaczynacie kolejny etap wspólnej podróży bądź szukacie nowej wspólnej drogi. Być może chcecie pogłębić swoją więź przy zachowaniu swojej indywidualności i wolności. Być może sytuacja między Wami jest napięta lub wręcz obezwładniająca, ale nie chcecie się rozstać, a odkryć, jak radzić sobie z pojawiającymi się trudnymi emocjami, problemami czy konfliktami, jak je uzdrawiać, transformować oraz przekształcać w drogowskaz do Waszej indywidualnej i relacyjnej mocy.

Sesje dla par przypominają taniec pomiędzy spotkaniami indywidualnymi a wspólnymi. Prowadzę i trzymam przestrzeń dla tego tańca pozwalając mu płynąć swoim rytmem. Nie chcę bowiem przykładać do żadnej relacji żadnego schematu, zatem liczba sesji indywidualnych i wspólnych dostosowuję do procesu danej pary. Stwarzam bezpieczną strukturę, w której ma szansę wyłonić się to, co stanowi ranę w relacji, tak aby mogła się w naturalny sposób uzdrowić. Dużo przestrzeni zostawiam spotkaniom indywidualnym, bowiem to nasze własne rany w głównej mierze tworzą rany relacji. Z tego powodu eksploracja indywidualna z każdym z partnerów ma głębokie znaczenie dla uzdrowienia i odzyskania harmonii w relacji. Przypomina, jak ważne w byciu z drugą osobą jest wracanie do siebie, własnych potrzeb, pragnień i granic, do własnego źródła autoregulacji, intuicji, mądrości i kreacji, do własnej pełni w harmonii kobiecości i męskości oraz do świadomości mocy tworzenia każdej chwili swojego życia. W indywidualnej istocie każdego człowieka ukryte są bowiem uzdrowienie i transformacja wszelkich relacyjnych trudności, traum, ran czy konfliktów. Zatem na sesjach indywidualnych trzymam przestrzeń dla uzdrowienia relacji każdej osoby ze sobą, prowadzę do odkrycia pragnień jej serca, własnego języka oraz nowej komunikacji ze sobą, aby na sesjach wspólnych eksplorować nawiązanie nowego, głębszego połączenia i porozumienia, transformacji komunikacji oraz jakości bycia i życia ze sobą.

Waszą wspólną podróż prowadzę poprzez oddech, serce, słowo, ruch i ducha, zatem działa ona uzdrawiająco i harmonizująco na poziomie głębokich struktur wewnętrznych ciała, serca i umysłu. Mądrość oddechu, serca i ciała pozwala odkryć, jak w służący Wam sposób przeżywać i wyrażać trudne emocje, przepuszczać je przez własne ciało i wracać do wewnętrznej równowagi emocjonalnej, jak pozostawać przy własnej komunikacji między ciałem, sercem i umysłem i jak korzystać z ich wzajemnego wewnętrznego wsparcia i jednocześnie podążać wspólną drogą razem z partnerem bądź partnerką.

Jeżeli z jakichś powodów Twój partner bądź małżonek nie będzie zainteresowany wspólnym wsparciem, możesz rozpocząć proces okrywania siebie indywidualnie. Dzięki ukojeniu i poznaniu siebie zmienisz się Ty i Twoja perspektywa, a to wpłynie na Twoją postawę i Twoje działania. Twoje działania będą miały wpływ na partnera, a wtedy również struktura i jakość relacji się zmieni, a Ty zyskasz jasność, czego pragniesz w bliskiej relacji i czy możesz o to zadbać w relacji obecnej.

Sesje dla par prowadzę wykorzystując swoją autorską metodę – Terapię w obecności.
Terapię w obecności stworzyłam na podstawie swojej praktyki Zen Coachingu, coachingu integratywno-transpersonalnego, Porozumienia bez Przemocy NVC, Terapii Tańcem i Ruchem, Laban Bartenieff Movement System, medytacji, focusingu, tańca intuicyjnego, eksploracji głosu, języka oraz pola energetycznego.

Terapia w obecności jest moim sposobem na połączenie wszystkich doświadczonych przeze mnie podejść, metod, technik i narzędzi wewnętrznego kojenia, uzdrawiania i transformacji. Istotą mojej pracy jest zapraszanie moich klientów do swojej własnej obecności. Nasza własna obecność ma bowiem moc kojenia naszych ran, uzdrawiania bólu istnienia, traumy, straty, rozstania, żałoby, choroby i konfliktu. W procesie odkrywania swojej własnej obecności odkrywamy swoją prawdziwą istotę oraz własną moc tworzenia każdej chwili swojego życia. Poprzez bycie w swojej własnej obecności towarzyszę i trzymam przestrzeń dla zgłaszających się do mnie osób w ich procesie powracania do siebie, przypominania sobie drogi do własnego, a zapomnianego źródła uzdrawiania, intuicji, mądrości i kreacji, dostępnego każdemu z nas w nas samych. Z tego miejsca docieramy do własnego bycia i życia, własnego języka i nowej komunikacji ze sobą i światem, a także do nowego działania w świecie. Docieramy do swojej własnej prawdziwej istoty. Obecność drugiego człowieka wspiera indywidualny proces uzdrawiania i samopoznania, bowiem wzajemna relacja z drugim człowiekiem działa na nas ludzi terapeutycznie.

Zapraszam do kontaktu.