O mnie

Nazywam się Kasia Nowak-Kawałowska.

Pracuję indywidualnie, z parami i małymi grupami.
W pracy indywidualnej prowadzę procesy o działaniu głęboko gojącym i terapeutycznym, prowadząc sesje autoterapii w obecności, Zen Coachingu oraz hipnoterapii.
Parom towarzyszę w procesie aktualizacji wspólnego życia bądź wspierając proces rozstawania się i rozwodu od strony emocjonalnej, komunikacyjnej i prawnej.
Małym grupom i zespołom oferuję warsztaty relaksacyjno-rozwojowe oraz mediacje w ruchu.
O sposobie mojej pracy i metodach, z jakich korzystam, możesz więcej przeczytać poniżej bądź w zakładce dla Ciebie, dla par, dla grup.

Jestem twórczynią Autoterapii w obecności, hipnoterapeutką, coachem w podejściu Zen Coachingu, Coachingu Integratywno-Transpersonalnego oraz Norman Bennett Academy, mediatorką NVC, trenerką języka ruchu i świadomej pracy z ciałem, absolwentką kursu terapii tańcem i ruchem w Instytucie DMT, praktykiem Masażu Dotyk Motyla i Soul Body Fusion®. Prowadzę indywidualne sesje nauki czytania własnych Kronik Akaszy. Jestem w trakcie szkolenia Somatic Experiencing, metody leczenia objawów traumy oraz łagodzenia chronicznego stresu, stworzonej przez Petera A. Levin’a.

W przeszłości wykonywałam zawód tłumacza i nauczyciela języka niemieckiego i angielskiego oraz prawnika. Z doświadczenia zdobytego w tych zawodach aktywnie korzystam w prowadzonej praktyce, potrzebowałam jednak znaleźć dla niego swoje własne, indywidualne i unikalne zastosowanie. Po kilku latach uczestniczenia w sporach sądowych zrozumiałam bowiem, że nie chcę spędzić większości swojego życia w sądzie bądź na przeciąganiu liny z innymi pełnomocnikami. I tak nie porzucając praktyki prawnika, około 2011r. wyruszyłam w podróż w poszukiwaniu swojego zawodu, w którym mogłabym wykorzystać dotychczasowe doświadczenie zawodowe i osobiste. Nie wiedziałam, dokąd mnie ta podróż zaprowadzi, i co się wydarzy po drodze. Szłam prowadzona intuicją. Przeżywałam olśnienia, momenty łączenia się kropek, ale i bardzo trudne chwile, chwile nierozumienia samej siebie i doświadczenia niezrozumienia otoczenia. Nie wiedząc, dokąd zmierzam, i co odkryję na swojej drodze, szłam z ufnością i odwagą przed siebie. Na początku nie zdawałam sobie sprawy, jak wielką rolę odegra w tej podróży moja praktyka tłumacza i prawnika, praktyka tai chi czy moje dziecięce i nastoletnie spotkanie z tańcem, i że to właśnie ta moc, którą niewidzialnie budowałam w tym czasie, poprowadzi mnie do największych odkryć.

Moja droga usiana została wieloma praktykami, kursami, warsztatami, zajęciami, terapiami, spotkaniami, książkami. Z niektórymi spotkałam się na chwilę, z innymi na trochę dłużej, w ramach niektórych weszłam na ścieżkę zawodową, niektóre pozostały pięknym doświadczeniem, inspiracją i obdarowały mnie wiedzą, a także pozwoliły na odkrycie głębokiej mądrości serca, umysłu, ciała, duszy i ducha. Większość pozostała w moim sercu i ich przekaz towarzyszy mi do dziś.

Nurt zawodowy porwał mnie na spotkanie z mediacjami NVC w Studium Mediacji, coachingiem w Norman Bennett Academy (z akredytacją EMCC), Zen Coachingiem, Coachingiem Integratywno-Transpersonalnym prowadzonym przez Lidię Czarkowską, Terapią Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT, podejściem Laban Bartenieff Movement System na warsztatach i kursie prowadzonym przez Agnieszkę Sokołowską i Karen Studd, Somatic Experiencing, hipnozą, Masażem Dotyk Motyla, Soul Body Fusion®, z wartościami i podejściem w budowaniu relacji w rodzinie zaproponowanym przez Jespera Juula na szkoleniu certyfikacyjnym dla trenerów Familylab Polska.

Moja praca jest inspirowana wieloletnią głęboką praktyką energetyczną i medytacyjną, organicznym i intuicyjnym odkrywaniem tańca i ruchu, praktyką tai chi, jogi, Movement Medicine, GaGa, Windstyle, praktyką focusingu i mindfulness, doświadczeniami analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena oraz Organic Intelligence, eksploracją głosu i praktyką Voice Being oraz Songdance, fascynacją językiem, a także improwizacją sceniczną.

Ta różnorodność, której dotknęłam podczas swojej podróży i umieszczenie w samym jej środku nas ludzi, naszego rozwoju, naszych konfliktów wewnętrznych i tych z innymi ludźmi, naszych sporów sądowych, naszych doświadczeń z lat dziecięcych i nastoletnich, naszych strat, ran, traum, doświadczeń w relacjach bliższych i dalszych, naszych przekonań, lęków, marzeń i strachu przed ich spełnianiem pozwoliła mi spojrzeć na siebie, na ludzi, na rzeczywistość, wyzwania czy konflikty z wielu perspektyw, ugruntowała otwartość i dała dostęp do mojej własnej wielowymiarowej mocy. Zakorzeniła mnie we mnie, uwalniając od innych i jednocześnie pozwalając docenić inność i odmienność. Pokazała również, że różne metody, różnymi drogami, różnymi kanałami, choć także wieloma podobieństwami mogą nas poprowadzić do odkrycia, kim naprawdę jesteśmy.

I tak dotarłam do miejsca, w którym po wielu latach praktyki zorientowałam się, że urodziłam swój sposób pracy z ludźmi, łącząc ze sobą wszystkie swoje odkrycia. Stworzyłam swoje podejście gojąco-rozwojowe o działaniu głęboko terapeutycznym oraz harmonizującym i nazwałam je Autoterapią w obecności.

Autoterapia w obecności kryje w sobie całą moją dotychczasową drogę życiową, wszystkie doświadczenia, poznane metody wspierania i inspirowania ludzi, rozwinięte umiejętności, jakości i przebudzoną mądrość. Zawiera w sobie mnie Zen Coacha, mediatorkę, prawniczkę, tłumaczkę, fascynatkę oddechu i języka, żywą tancerkę, trenerkę języka ruchu i świadomej pracy z ciałem, hipnoterapeutkę, praktyka Masażu Dotyk Motyla i Soul Body Fusion®.

Autoterapia w obecności jest moim sposobem na połączenie wszystkich doświadczonych przeze mnie podejść, metod i technik wewnętrznego kojenia, uzdrawiania i transformacji. I choć na pewno zawiera w sobie iskierkę wszystkiego, czego dotknęłam w swoim życiu, to głównie wyłoniła się z mojego autorskiego połączenia Zen Coachingu, Terapii Tańcem i Ruchem, Języka Ruchu Laban Bartenieff Movement System, focusingu, mindfulness oraz mojej osobistej pracy energetycznej.

Istotą mojej pracy jest zapraszanie moich klientów do swojej własnej obecności. Nasza własna obecność ma bowiem moc kojenia naszych ran, uzdrawiania bólu istnienia, traumy, straty, rozstania, żałoby, choroby i konfliktu. W procesie odkrywania swojej własnej obecności odkrywamy swoją prawdziwą istotę oraz własną moc tworzenia każdej chwili swojego życia. Poprzez bycie w swojej własnej obecności towarzyszę i trzymam przestrzeń dla zgłaszających się do mnie osób w ich procesie powracania do siebie, przypominania sobie drogi do własnego, a zapomnianego źródła uzdrawiania, intuicji, mądrości i kreacji, dostępnego każdemu z nas w nas samych. Z tego miejsca docieramy do własnego bycia i życia, własnego języka i nowej komunikacji ze sobą i światem, a także do nowego działania w świecie. Docieramy do swojej własnej prawdziwej istoty. Obecność drugiego człowieka wspiera indywidualny proces uzdrawiania i samopoznania, bowiem wzajemna relacja z drugim człowiekiem działa na nas ludzi budząco, gojąco i głęboko terapeutycznie.

Ponieważ to w wewnętrznej istocie każdego człowieka ukryte jest uzdrowienie i transformacja wszelkich indywidualnych i systemowych trudności, traum, ran czy konfliktów moje podejście obecne jest w mojej pracy indywidualnej, z parami, rodzinami i z grupami.

Podczas mojej wieloletniej podróży stworzyłam również najcenniejszą w moim życiu praktykę – Praktykę życia siebie, którą dzielę się między innymi na YouTube.

Praktyka życia siebie rodzi się w obecności siebie i dla mnie stała się ceremonią dnia codziennego oraz higieną bardzo intymną. Jeżeli masz ochotę stworzyć swoją praktykę dnia codziennego i jesteś ciekawa lub ciekaw, jak możesz codziennie żyć siebie, zapraszam Cię do korzystania z treści, którymi dzielę się w mediach społecznościowych.

Jeżeli zainteresowało Cię to, czym się zajmuję, zapraszam Cię również do bezpośredniego kontaktu.

Zapraszam Cię także do obejrzenia mojego tańca dziękczynnego, który zarejestrował dla mnie na pamiątkę Cai Caslavinieri. Na 40. urodziny podarowałam sobie dwugodzinną medytację w docenieniu mojego życia, każdej jego chwili. To krótki film z mojego spotkania ze sobą.

Zapraszam na mój kanał na YouTube oraz stronę na Facebooku: