Mediacje dla rodzin i zespołów

Być może doświadczacie powtarzających się konfliktów w rodzinie lub w jakimkolwiek wieloosobowym zespole towarzyskim czy zawodowym, być może pojawił się między Wami konflikt, z którym nie jesteście sobie w stanie poradzić sami, i potrzebujecie wsparcia w przeżyciu pojawiających się emocji oraz w wyłonieniu się rozwiązań. Jeżeli tak jest i jesteście otwarci na zobaczenie siebie i siebie nawzajem, zapraszam na spotkania o charakterze harmonizująco-mediacyjnym. Jest to proces, który, jeżeli tylko na to pozwolicie, może być regulujący na poziomie emocji i procesów zachodzących w układzie nerwowym, a także może Was wesprzeć w procesie porozumienia się. Czerpię w nim z mediacji w nurcie NVC, kręgów naprawczych, a także z pracy z polem rodziny, focusingu, Zen Coachingu oraz pracy z traumą w nurcie Somatic Experiencing.

Proces odzyskiwania porozumienia rozpoczynamy pre-mediacjami indywidualnymi bądź grupowymi, w zależności od struktury konfliktu. Po spotkaniach pre-mediacyjnych zapraszam Was na spotkanie mediacyjno-regulujące dla całej rodziny lub całego zespołu. Cały proces może zawierać jedną lub kilka pre-mediacji oraz jedno lub więcej spotkań mediacyjno-regulujących. Proces odzyskiwania porozumienia prowadzi do źródła konfliktów, może być również wstępem do procesu budowania głębszego połączenia w rodzinie i zespole oraz do eksploracji mocy i znaczenia więzi, a także ich siły w społeczności.

Na życzenie rodziny bądź zespołu spotkania mogą się odbywać także w moim autorskim podejściu Mediacji w ruchu. Mediacje prowadzone w ruchu rozszerzam o eksplorację i medytację w ruchu i tańcu przy wykorzystaniu Terapii Tańcem i Ruchem oraz języka ruchu Laban Bartenieff Movement System.

Poprzez medytacyjne połączenie oddechu, serca, słowa i ruchu docieramy wspólnie do emocji i potrzeb poszczególnych członków grupy i pozwalamy pojawić się emocjom grupy i wyłonić się potrzebom zespołu. Istotą procesu w ruchu jest również dotarcie do źródła konfliktu. Mądrość oddechu, serca i ciała pozwala odkryć, jak w służący Wam sposób przeżywać i wyrażać trudne emocje, przepuszczać je przez własne ciało i wracać do wewnętrznej równowagi emocjonalnej, jak pozostawać przy własnej komunikacji między ciałem, sercem i umysłem i jak korzystać z ich wzajemnego wewnętrznego wsparcia i z tego miejsca wychodzić do kontaktu w grupie.

Zapraszam do kontaktu.