Mediacje w ruchu

Mediacje dla rodzin i zespołów

Być może doświadczacie powtarzających się konfliktów w rodzinie bądź w jakimkolwiek wieloosobowym zespole towarzyskim czy zawodowym i potrzebujecie wsparcia oraz nauczenia się radzenia sobie w przyszłości z pojawiającymi się konfliktami oraz związanymi z nimi emocjami, jeżeli tak jest i jesteście otwarci na zobaczenie siebie i siebie nawzajem, zapraszam na spotkania ze sobą o charakterze harmonizująco-mediacyjnym.

Proces odzyskiwania porozumienia rozpoczynamy pre-mediacjami indywidualnymi bądź grupowymi, w zależności od struktury konfliktu. Po spotkaniach pre-mediacyjnych zapraszam Was na spotkanie mediacyjne dla całej rodziny lub całego zespołu. Cały proces może zawierać jedną lub kilka pre-mediacji oraz jedno lub więcej spotkań mediacyjnych. Proces odzyskiwania porozumienia może być również wstępem do dłuższego procesu budowania głębszego połączenia w rodzinie i zespole oraz eksploracji mocy i znaczenia więzi, a także ich siły w społeczności.

Mediacje prowadzę wykorzystując podejście Zen Coachingu, coachingu integratywno-transpersonalnego, praktykę medytacyjną, focusing kierujący uwagę do ciała, eksplorację głosu, języka oraz pola energetycznego, Porozumienie bez Przemocy NVC oraz Kręgi Naprawcze.

Spotkania mogą się odbywać w eksplorowanym przeze mnie autorskim podejściu „Mediacji w ruchu dla grup”. Chcę bowiem swoje doświadczenie w pracy z parami wykorzystać przy wsparciu grup. Poprzez medytacyjne połączenie oddechu, serca, słowa i ruchu docieramy wspólnie do emocji i potrzeb poszczególnych członków grupy i pozwalamy pojawić się emocjom grupy i wyłonić się potrzebom zespołu. Istotą procesu jest dotarcie do źródła konfliktu. Mądrość oddechu, serca i ciała pozwala odkryć, jak w służący Wam sposób przeżywać i wyrażać trudne emocje, przepuszczać je przez własne ciało i wracać do wewnętrznej równowagi emocjonalnej, jak pozostawać przy własnej komunikacji między ciałem, sercem i umysłem i jak korzystać z ich wzajemnego wewnętrznego wsparcia i z tego miejsca wychodzić do kontaktu w grupie. Jest to podejście eksperymentalne i wymaga od uczestników odwagi do pokazania się w grupie w swojej prawdzie.

Mediacje w ruchu rozszerzam o eksplorację i medytację w ruchu i tańcu przy wykorzystaniu Terapii Tańcem i Ruchem oraz Laban Bartenieff Movement System.

Zapraszam do kontaktu.