Tańczę w ciąży, tworzę życie – relaksacja w ruchu dla kobiet w ciąży

W sobotnie poranki zapraszam Cię na spotkania relaksacyjne w kameralnym gronie, na Warszawskim Mokotowie.

Zapraszam Cię do relaksującej podróży, w której Twój własny oddech, ruch i szept Twojego ciała poprowadzą Cię do spotkania ze sobą. Będziemy zaciekawiać się, jak w czasie ciąży można pozostać w bezpiecznym ruchu i jednocześnie odkrywać jego otulającą, ożywiającą oraz transformującą moc. To będzie czuły czas Twój z Tobą dający Ci jednocześnie przestrzeń na odkrycie Twojego własnego spokoju, wsparcia i mocy.

Zapraszam Cię do eksploracji tego, jak oddając się naturalnemu i delikatnemu ruchowi tworzysz nową jakość w sobie i nową świadomość siebie. Podczas spotkań będziesz miała przestrzeń na to, aby przyjrzeć się, jak Twój własny ruch może:

  • wesprzeć Cię w odnalezieniu siebie i akceptacji Twojego stanu, w budowaniu poczucia własnej wartości i niezależności od opinii innych ludzi,
  • wpływać i pogłębiać Twoje połączenie z Tobą samą, Twoim ciałem, Twoim życiem, a także Twoim maleństwem, które rośnie pod Twoim sercem,
  • regulować Twój stan emocjonalny, Twoje samopoczucie oraz samopoczucie Twojego dziecka,
  • budować uważność, spokój i równowagę wewnętrzną,
  • wprawiać Ciebie i Twoje dziecko w stan relaksu i przyjemności,
  • wspierać Cię w powracaniu do równowagi emocjonalnej i odnajdywaniu spokoju w trudnych sytuacjach.

Zapraszam Cię, aby we wspólnej przestrzeni zaciekawić się tym, jak Twój ruch może wpływać na doświadczanie Twojego życia, jak może to przeżycie zmieniać? Czy to, jak się poruszasz i zmiana w ruchu mają wpływ na to, co czujesz i tworzysz w swoim życiu, czy Twoje kroki w tańcu zmieniają kroki, jakie stawiasz w życiu, jakie decyzje i działania podejmujesz? Co się zmienia w Twoim życiu, kiedy zmieniasz swój ruch? Jak niezależnie od tego, co życie przynosi przed Twoje stopy, możesz koić siebie, tańczyć z życiem i zaciekawiać się jego potencjałem? Jak możesz czerpać moc dla siebie ze wspólnego ruchu z innymi kobietami, innymi matkami?

W Twoim własnym ruchu odkryjesz własne odpowiedzi. Zdobyte doświadczenia i umiejętności oraz odkryte ruchy będziesz mogła wykorzystać w codziennym życiu do autoregulacji emocjonalnej i fizycznej. Będą one również bardzo wspierające w okresie połogu, pierwszego okresu macierzyństwa.

W trakcie spotkań nie wydaję instrukcji, a raczej zapraszam do eksploracji własnego ruchu, nie uczymy się kroków ani układów tanecznych. Odkrywamy swój taniec, zaciekawiamy się, jak to jest słuchać swojego ciała i podążania za ruchem rodzącym się w ciele. Taniec organiczny, intuicyjny ma moc terapeutyczną i rozwojową. Nasz naturalny taniec wspiera nas nie tylko w zdrowieniu, gojeniu wewnętrznych ran budowaniu poczucia własnej wartości i samopoznaniu. Prowadzi nas również do nabycia nowych umiejętności, takich jak samokojenie, autoregulacja emocjonalna i autorelaksacja, kształtowanie swojego samopoczucia i dobrostanu, ukazuje, jak budzić w sobie twórczą energię życiową i siebie do działania. Wspiera w znajdowaniu konkretnych rozwiązań, podejmowaniu decyzji i konkretnych czynności.

Aby wziąć udział w spotkaniu nie potrzebujesz żadnego doświadczenia ruchowego, sportowego ani tanecznego. Potrzebujesz tylko otworzenia się na siebie i swój naturalny ruch. Potrzebujesz zaufania, że wszelkie odpowiedzi masz w sobie, a Twój ruch Cię do nich zaprowadzi.

W prowadzeniu warsztatów skorzystam z mocy oddechu i mądrości ciała, podejścia Terapii Tańcem i Ruchem, Laban Bartenieff Movement System, Zen Coachingu, a także ze swoich osobistych doświadczeń i odkryć z praktyki tai chi, jogi, tańca intuicyjnego, Movement Medicine, Windstyle, focusingu, mindfulness, eksploracji głosu i języka, a także swojego doświadczenia jako matki.

MIEJSCE
Fundacja Pompka
ul. Narbutta 46/48 lok. 51
Warszawa

CZAS
soboty 10:15 – 11:45
aktualne daty znajdziesz w formularzu do zapisu poniżej

CENA
70 zł – pojedyncze spotkanie
karnet 240 zł – 4 spotkania

ZAPISY NA ZAJĘCIA GRUPOWE W SOBOTY
https://forms.gle/uCaax1RCTqSsdQ859

ZAPISY NA SESJE INDYWIDUALNE
516 046 377