Aktualizacja w parze

Niezależnie od tego, w jakiej relacji jesteście, heteroseksualnej, homoseksualnej, monogamicznej czy otwartej, zapraszam Was na spotkania ze sobą. Być może zaczynacie kolejny etap wspólnej podróży bądź szukacie nowej wspólnej drogi. Być może chcecie pogłębić swoją więź przy zachowaniu swojej indywidualności i wolności. Być może sytuacja między Wami jest napięta lub wręcz obezwładniająca, ale nie chcecie się rozstać, a odkryć, jak radzić sobie z pojawiającymi się trudnymi emocjami, problemami czy konfliktami, jak je uzdrawiać, transformować oraz przekształcać w drogowskaz do Waszej indywidualnej i relacyjnej mocy.

Aktualizacja w parze nie jest terapią, jest to proces mediacyjno-coachingowy, który ma na celu zaktualizowanie siebie i siebie względem partnera, partnerki do tu i teraz, odkrycie, czego potrzebujecie w relacji teraz, jak możecie dawać sobie nawzajem to, czego pragną Wasze serca, a także, jak chcecie dalej być ze sobą.

Proces aktualizacji w parze składa się z sesji indywidualnych oraz wspólnych. Liczba sesji indywidualnych i wspólnych ustalana jest na pierwszej sesji wspólnej, a także w razie potrzeby w toku procesu. Nie chcę przykładać do żadnej relacji żadnego schematu, z tego powodu nauczona doświadczeniem podążam za potrzebami danej relacji. Stwarzam bezpieczną strukturę, w której ma szansę wyłonić się to, co stanowi ranę w relacji, tak, aby mogła się ona uzdrowić. Ponieważ to nasze własne rany współtworzą rany relacji, eksploracja indywidualna z każdym z partnerów ma głębokie znaczenie dla odzyskania harmonii w relacji. Przypomina, jak ważne w byciu z drugą osobą jest wracanie do siebie, własnych potrzeb, pragnień i przestrzeni wyznaczającej granice, do własnego źródła autoregulacji, intuicji, mądrości i kreacji, do własnej pełni w harmonii pierwiastków kobiecych i męskich oraz do świadomości mocy tworzenia każdej chwili swojego życia. W indywidualnej istocie każdego człowieka ukryte jest bowiem źródło relacyjnych trudności, traum, ran czy konfliktów, ukryta jest również odpowiedź, jak dana relacja z partnerem, partnerką może być kontynuowana, aby była w zgodzie z pragnieniami indywidualnymi. Zatem na sesjach indywidualnych trzymam przestrzeń dla uzdrowienia relacji każdej osoby ze sobą, prowadzę do odkrycia pragnień jej serca, własnego języka oraz nowej komunikacji ze sobą, aby na sesjach wspólnych eksplorować nawiązanie nowego głębszego połączenia i porozumienia, transformacji komunikacji oraz jakości bycia i życia ze sobą.

Jednocześnie potrzebuję zaznaczyć, że eksploracja siebie w trakcie sesji nie oznacza zgody na obrażanie i ranienie partnera, za to każda osoba decydująca się na takie postępowanie bierze odpowiedzialność za siebie. Przekraczanie drugiej osoby może być podstawą do zakończenia przeze mnie procesu.

Jeżeli z jakichś powodów Twój partner bądź małżonek nie będzie zainteresowany wspólnym wsparciem, możesz rozpocząć proces odkrywania siebie indywidualnie. Dzięki towarzyszeniu Tobie zmienisz się Ty i Twoja perspektywa, a to wpłynie na Twoją postawę i Twoje działania. Twoje działania będą miały wpływ na partnera, a wtedy również struktura i jakość relacji się zmieni, a Ty zyskasz jasność, czego pragniesz w bliskiej relacji i czy możesz o to zadbać w relacji obecnej.

Sesje dla par prowadzę wykorzystując podejście Zen Coachingu, coachingu integratywno-transpersonalnego, mediacji w nurcie Porozumienia bez Przemocy NVC, Terapii Tańcem i Ruchem, Laban Bartenieff Movement System, focusingu, eksploracji głosu, języka oraz pola energetycznego.

Mądrość oddechu, słowa, emocji i ruchu działa harmonizująco na poziomie głębokich struktur wewnętrznych ciała, serca i umysłu, pozwala odkryć, jak w służący Wam sposób przeżywać i wyrażać trudne emocje, przepuszczać je przez własne ciało i wracać do wewnętrznej równowagi emocjonalnej, jak pozostawać przy własnej komunikacji między ciałem, sercem i umysłem i jak jednocześnie podążać wspólną drogą razem z partnerem bądź partnerką.

Zapraszam do kontaktu.